Master franchisova konference v Praze

Představení franchisových konceptů s nabídkou master-franchisových a franchisových licencí pro Českou a Slovenskou republiku.

Praha, 7. 11. 2019

 

Vývoj na českém trhu v posledních letech ukazuje, že se bude franšízing  jako způsob podnikání čím dál tím více prosazovat a uplatňovat. Zvýšený zájem především zahraničních poskytovatelů o vstup na český trh podporuje několik významných faktorů a změn, které budou rychlejší rozvoj franchisingu v České republice ovlivňovat i v budoucnu.

Jedním z faktorů je například příznivé hospodářsko-politické prostředí, které podporuje zájem zahraničních franchisorů o expanzi na český trh a motivuje současně české podnikatele k tomu, aby vyvíjeli své vlastní franchisové koncepty.

Rovněž tak změny na světovém trhu a v mezinárodním obchodu, které vyvolávají poptávku po franchisových konceptech, podporují rozvoj franchisingu i na českém trhu.

„Partnership for profit“- nový trend v oblasti franchisové spolupráce. Znamená to, že i když jsou franchisor (franšizor) a franchisant (franšízant) právně a finančně samostatní podnikatelé, stále více spolupracují a komunikují jako partneři jednoho systému pod jednou značkou s cílem být na trhu co nejlepší, úspěšní, získat co nejvíce zákazníků a vytvářet zisky. Přitom si oba partneři pouze rozdělují role a každý z nich dělá to, co nejlépe umí.

Rozvoj franšízových systémů se objevuje i v dříve netypických oblastech. Na trh přichází koncepty, jako například péči o děti a seniory, výstavba domů, doučování dětí, kontrola jakosti potravin, vyhledávání lidských zdrojů a tak dále.

Franchisoví poskytovatelé a jejich centrály se mění na poskytovatele maximálního množství služeb pro své franchisové příjemce.

Český trh rozhodně není od toho světového izolován. Rok od roku zde expandují další a další franchisové systémy ze zahraničí, což přispívá ke globalizaci, propojování trhů a soustavnému rozvoji franchisového podnikání.

Autor: Aleš Tulpa, odborník na franchisové podnikání, AVEX systems,

FRANCHISING a AVEX systems:

 1. Hledáte pro Vás vhodnou franchisu? Chcete se stát samostatným podnikatelem a franšízovým příjemcem a nevíte, jak na to? Chcete poradit v oblasti franchisového podnikání? 

Obraťte se na společnost AVEX systems a odborníka na franchisové podnikání s dlouholetou praxi – Ing. Aleš Tulpa vám rád poradí. Více informací najdete na: www.avexsystems.cz 

 1. Úspěšně podnikáte, máte dobrou myšlenku a know-how a chcete svůj koncept franchisovat? Chcete expandovat do zahraničí? Chcete zlepšit nebo optimalizovat Váš franšízový koncept?

Kontaktujte nás – AVEX systems jsme Váš partner pro franchising/franšízing: www.avexsystems.cz a www.masterkonference.cz

„Důvody, proč zájem o franšízing dynamicky z roku na rok stoupá, jsou následující: nabízí mnoho výhod především pro malé a středně velké podnikatele, bezpečnější podnikání a relativně vysokou rentabilitu vlastního vloženého kapitálu. Jako franšízant - franchisový příjemce - silného řetězce zůstává podnikatel právně a finančně samostatným a má přitom možnost využívat veškerých výhod, jaké mají jen velké a většinou nadnárodní společnosti. Důkazem zvýšeného zájmu o tuto perspektivní formu podnikání je i rostoucí počet franšízových systémů na českém a slovenském trhu,“ uvádí Ing. Tulpa ze společnosti AVEX systems.

Zde jsou příklady franchisových konceptů, pro které hledá AVEX systems na českém a slovenském trhu nové master-franchisové a nebo franchisové partnery:

 • NAU, Itálie – Franchisový koncept prodejen s moderními brýlemi, veškerým  doplňkovým sortimentem na téma optika a službami, které uspokojí všechny  zákazníky. 
 • M ROOM, Finsko – Největší evropský franšízový systém tzv. Barber Shops. 
 • Tcollege, Švýcarsko – Vzdělávání a doučování dětí ve švýcarské kvalitě. 
 • LA CHINATA, Španělsko – Prodejny s nabídkou výrobků, kde základem jsou olivy  a olivový olej. 
 • NO+Vello, Španělsko – Světový lídr v epilačních salonech s více než 1.000 centry.  Vzorová pilotní provozovna úspěšně funguje v Olomouci. 
 • logiscool,Maďarsko – Koncept škol pro děti v oblasti IT a programování. Pilotní  školu je možné navštívit v Praze. 
 • pressto, Španělsko – Největší síť na světě v oblasti čistírenských služeb.  V Praze jsou v provozu již 2 vzorové pilotní čistírny. 
 • Tiroler, Rakousko – Síť prodejen tyrolských specialit na farmářských trzích. První   franchisant na českém trhu působí s velkým úspěchem již téměř 5 let. Nový master-   franšízant zahajuje letos svou činnost na českém i slovenském trhu a hledá další   frašízové partnery.

 Podrobnější prezentace těchto a dalších franchisových systémů najdete na webu: www.avexsystems.cz – Katalog franchis a nebo kontaktujte:

Ing. Aleš Tulpa
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: +420 724 007 505

K nejdůležitějším akcím, které napomáhají rozvoji franchisingu na českém trhu, patří Master franchisová konference v Praze, která se každoročně pořádá již od roku 2012. Od té doby konference představila více než 75 franchisových konceptů a zúčastnilo se jí celkem téměř 900 zájemců o franchisové podnikání.

Master franchisová konference v Praze, která se bude konat dne 07.11.2019, vám nabídne nové a velmi zajímavé franchisové systémy. Odborníci na franchising vám vysvětlí, co to je master-franchisa a jak jednat s poskytovateli franchisových licencí o podmínkách možné spolupráce. 

Datum konání:                  7. 11. 2019, od 9:30 do 17 hodin
Místo konání:                    OKsystem, Na Pankráci 1690/125, 140 21, Praha 4
Organizátor konference: Česká asociace franchisingu – ČAF -  ve spolupráci se společností AVEX systems 

Počet míst na konferenci je omezen, proto se registrujte co nejdříve na webu, kde najdete i více informací o této akci: www.masterkonference.cz – Registrace 

Využijte přítomnosti expertů na franchisové podnikání, k tomu, aby Vám zdarma poradili, jak nejlépe jednat se zahraničními franchisovými systémy, co je tabu a  kde se dá jednat o podmínkách spolupráce, o výši poplatků za licence, na co si dát při jednáních pozor a co můžete oprávněně po zahraničních franchisorech – majitelích know-how a franchisových konceptů – požadovat? 

Zde jsou příklady konceptů, které zde budou detailně představeny: 

 • NAU, Itálie – Franchisový koncept prodejen s moderními brýlemi, veškerým  doplňkovým sortimentem na téma optika a službami, které uspokojí všechny  zákazníky.
 • M ROOM, Finsko – Největší evropský franchisový systém tzv. Barber Shops
 • Tcollege, Švýcarsko – Vzdělávání a doučování dětí ve švýcarské kvalitě.
 • LA CHINATA, Španělsko – Prodejny s nabídkou výrobků, kde základem jsou olivy  a olivový olej.
 • NO+Vello, Španělsko – Světový lídr v epilačních salonech s více než 1.000 centry.  Vzorová pilotní provozovna úspěšně funguje v Olomouci.
 • logiscool,Maďarsko – Koncept škol pro děti v oblasti IT a programování. Pilotní  školu je možné navštívit v Praze.
 • pressto, Španělsko – Světový lídr v oblasti čistírenských služeb. V Praze jsou  v provozu 2 vzorové pilotní čistírny.
 • Tiroler, Rakousko – Síť prodejen tyrolských specialit na farmářských trzích. První  franchisant na českém trhu působí s velkým úspěchem již téměř 5 let.

Seznam systémů bude postupně doplňován. Sledujte proto: www.masterkonference.cz – Systémy.

Podrobnější informace o těchto a dalších franchisových koceptech najdete na webu: www.avexsystems.cz – Katalog franchis  a nebo kontaktujte jejich exkluzivního zástupce pro český a slovenský trh:

Ing. Aleš Tulpa
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: +420 724 007 505     

„Úspěch v podnikání nemůže být nikdy garantován nebo zajištěn. Existuje však několik cest, jak jej dosáhnout a přitom se v maximální možné míře vyhnout podnikatelským problémům a  rizikům nebo je alespoň omezit na minimum. Jednou z nich je FRANCHISING,“  tvrdí Ing. ALEŠ TULPA, ze společnosti AVEX systems – mezinárodní franchisový poradce, uznávaný expert na franchising v ČR s dlouholetou praxí, ex-prezident České asociace franchisingu a bývalý generální ředitel velkých mezinárodních společností, jako je například OBI nebo QUELLE. Ing. Tulpa je zapsán do Knihy osobností EXFORD ENCYCLOPEDIA za mimořádný přínos a úspěchy ve franchisovém podnikání.

LOGISCOOL je franchisový koncept z Maďarska pro děti od 6 let v oblasti IT, programování a inteligentních počítačových her.

Vytvoření franchisového konceptu logiscool bylo motivováno stoupajícím zájmem a poptávkou na trhu v oblasti digitalizace, programování a znalostí v oblasti informačních technologií (IT). Již v prvním roce po svém vzniku – 2014 -  zaznamenal tento systém mimořádný úspěch a zájem ze strany rodičů a dětí, stejně jako franchisových partnerů pokud jde o získání franchisových licencí. Dnes má koncept logiscool 40 specializovaných škol v 5 zemích Evropy: ve Švýcarsku, Rakousku, Maďarsku, na Slovensku a v České republice.

Poptávka po zvyšování kvalifikace a znalostí v oblasti IT stoupá celosvětově každoročně o 12%. Logiscool nabízí pro děti ve věkových kategoriích od 6 do 14 let velmi kvalitně vyvinutý a propracovaný systém pro tvorbu vlastních počítačových programů a inteligentních her. Po absolvování kurzů logiscool mohou děti vytvářet své vlastní programy, hry, apps a nebo různá videa. Během dalších let bude znalost programování stejně nezbytná jako znalost cizích jazyků. Stává se tak perfektní "investicí" - na celém světě se neustále zvyšuje potřeba všech druhů programování na jakékoliv pracovní pozici.

Logiscool je největší franchisová síť svého druhu v Evropě. V současné době se pravidelně zúčastňuje kurzů tohoto vynikajícího franchisového konceptu více než 10.000 dětí. Koncept získal již 2 ocenění jako nejlepší franchisový systém v oblasti IT a programování pro děti. Většina dětí a rodičů konstatovala, že školní výuka je v této oblasti téměř ve všech zemích nedokonalá, nekvalitní a neodpovídá aktuálním trendům a potřebám trhu. Tato skutečnost, poptávka na trhu a vývoj ve všech hospodářsky vyspělých zemích je motivuje k tomu, dát své děti do škol franchisového konceptu logiscool.

Franchisový systém logiscool je v ČR a na Slovensku exkluzivně zastoupen společností AVEX systems, která pro něj hledá master-franchisového a nebo franchisové partnery. V případě zájmu kontaktujte společnost AVEX systems: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací najdete i na internetových stránkách www.avexsystems.eu – Katalog franchis, www.masterkonference.czwww.logiscool.com/cz.

Tento franchisový koncept bude detailně představen na Master franchisové konferenci v Praze dne 15.11.2017. Více informací najdete na webu: www.masterkonference.cz.

VOODIES je rakouský koncept restaurací nejen pro vegany, ale pro všechny, kteří mají rádi zdravé a kvalitní jídlo.

VOODIES je název složený se slov VEGAN&FOODIES. Koncept je určen především pro ty, kteří rádi a dobře jedí a hlavně jim záleží na tom, odkud jídlo pochází, jaké má složení a zda je zdravé. Nabídka produktů v síti restaurací VOODIES odpovídá současným trendům na všech trzích Evropy a ve vyspělých zemích světa: na jedné straně stoupá poptávka po kvalitních a zdravotně nezávadných potravinách a na druhé se zvyšuje procento zákazníků – veganů, vegetariánů a tzv. flexitariánů (občas konzumují i maso, ale pochutnají si i na zdravých veganských potravinách).

Nabídka v restauracích VOODIES se orientuje dále na produkty, které jsou trvale čerstvé, bez konzervantů, z biologicky kontrolovaných pěstitelských oblastí, lze je rychle a kvalitně připravit a je možné je konzumovat v restauraci nebo si je odnést domů, do kanceláří, apod. – tzv. Take-Away koncept.

Franchisový koncept VOODIES má kvalitně zpracován tzv. franchisový balík pro franchisanty, lze jej bez problémů multiplikovat na různých trzích, v různých městech a zejména nabízí franchisovým partnerům velmi atraktivní rentabilitu vlastního vloženého kapitálu, zajímavé výnosy a návratnost investic.

VOODIES je v ČR a na Slovensku zastoupen společností AVEX systems, která pro něj hledá master-franchisového a franchisové partnery. Pro více informací kontaktujte společnost AVEX systems: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Další informace  najdete i na internetových stránkách: www.avexsystems.eu  - Katalog franchis, www.masterkonference.cz a nebo na www.voodies.at.

Tento franchisový koncept bude detailně představen na Master franchisové konferenci v Praze dne 15.11.2017. Více informací najdete na webu: www.masterkonference.cz.

 

Hlavní mediální partneři

Youradio talk

Mediální partneři

Partneři

U. S. Commercial Service Prague

Máte-li zájem o partnerství této velmi zajímavé master-franchisové konference, kontaktujte nás